לנהל את החשיבה: סדנאות מודולריות לפיתוח מיומנויות חשיבה


לנהל את החשיבה: סדנאות מודולריות לפיתוח מיומנויות חשיבה


"You cannot look in a new direction by looking harder in the same direction"

Edward De Bono

בעולם העמוס, המורכב, הדינאמי והמוצף שבו אנו חיים לא פשוט לחשוב בבהירות ולעמוד בקצב השינויים, המשימות והאתגרים.

סדרת הסדנאות המודולרית "לנהל את החשיבה" נועדה להנגיש למשתתפים סט כלי-עבודה לחשיבה אפקטיבית - טכניקות תכליתיות ונגישות להפשטה ומיקוד תהליכי חשיבה וליישום במגוון תהליכים וצמתים אישיים, ניהוליים ומקצועיים. 

מנהיגות אישית וניהולית מצריכה גמישות ובהירות מחשבתית, מיקוד, פרואקטיביות, הסתגלות מהירה לשינויים (לצד צפי שינויים חדשים) והפעלת יצירתיות ורגישות בפתרון בעיות, מיומנויות שניתן ללמוד, לתרגל ולשכלל כמו בניה וחיזוק של שריר.

רכישה והטמעה של מיומנויות חשיבה חוסכת משאבים יקרים של זמן ואנרגיה ומסייעת למנהלים ולעובדים להתמודד ביעילות ובאופן מיטבי עם מגוון מצבים המצריכים חשיבת עומק - תכנון, למידה, הדרכה, פיתוח רעיונות ודרכי פעולה, פתרון בעיות וקונפליקטים ועוד.

כשנולדנו, לא קבלנו יחד עם המחשב הפנימי שלנו הוראות הפעלה איך להשתמש בפונקציות ובאפליקציות השונות שבתוכו ועל מה ללחוץ כדי לאתחל, לסרוק, לחשב, לשכלל, לקלוט, לאתר ולהפיק ממנו את המקסימום.
הסדנאות ממוקדות ומוקדשות כל אחת למיומנות חשיבה נבחרת ומטרתן "ללמוד איך לחשוב" - מפות וקיצורי דרך לקבלת החלטות מדוייקות, פיתוח רעיונות יצירתיים, ניתוח יעיל של מצבים ועוד.

כל סדנא עומדת בפני עצמה וכוללת למידה חוויתית של טכניקות ומתודולוגיות לפיתוח וקידום תהליכי חשיבה שונים בשילוב סשנים מרתקים וייחודיים של הדגמה ותרגול דרך מפות חשיבה וטמפלטים ויזואליים, המהווים דרך אחרת, לא ליניארית, יצירתית ומהנה לפיתוח מיומנויות חשיבה הנדרשות בעידן החדש לתפקוד אישי וארגוני מיטבי.

כלי החשיבה שאני מלמדת בסדנאות פותחו על ידי מומחים בינלאומיים בתחום החשיבה אשר אני מוסמכת על ידם להנחיה והעברת הידע לארגונים, ונמצאים שנים רבות בשימוש על ידי החברות העסקיות המובילות בעולם.

Tony Buzan - מפתח מפת החשיבה ככלי עבודה (Mind Mapping), מבנה ויזואלי לא ליניארי לשיקוף, מיפוי, קידום וארגון תהליכי חשיבה, למידה ויצירתיות הנמצא בשימוש נרחב ואהוד בעולם למעלה מ-40 שנה.

Edward De Bono - מפתח ארגז כלי החשיבה הלטראלית (Lateral thinking), צורת חשיבה המעודדת ומייצרת מעברים בין דפוסי חשיבה במטרה להחלץ מקבעונות ולייצר תנועה וחופש מחשבתי בתהליכי חקר, תפיסה ויצירתיות.

כל סדנא עומדת בפני עצמה וניתן לשלב בין המודולים השונים בימי הדרכה בהיקפים שונים.

הסדנאות נבנות בהתאמה אישית לקהל היעד ולמטרות הרלוונטיות לארגון.                                                                                        

בין המודולים המוצעים:

  • קבלת החלטות
  • גמישות מחשבתית והסתגלות לשינויים
  • "הבועה הלוגית" - הבנת האחר
  • מיקוד ובניית מטרות, יעדים, תכניות
  • המכניקה של היצירתיות
  • חקר ותפיסה
  • סיעור מוחות 
  • זיהוי וניתוח מורכבות
  • פתרון בעיות
  • ועוד...