סדנת מפות חשיבה


סדנת הדגל, מנת השף :)

מהן מפות חשיבה?

מפת חשיבה (Mind Map) היא כלי עבודה ורסטילי ועוצמתי לפיתוח תהליכי חשיבה ולמידה, מיומנויות וכישורים בדרך ויזואלית ולא ליניארית.
המתודולוגיה פותחה על ידי טוני בוזאן (Tony Buzan), אחת הדמויות המובילות בעולם בתחום החשיבה, הלמידה, הזכרון והיצירתיות והיא משמשת בכל העולם חברות וארגונים מובילים, מנהלים, יזמים, אנשי חינוך ואנשים פרטיים לקידום מגוון רחב של מטרות וצרכים אישיים ומשותפים. 

ניווט בעולם רווי אינפורמציה

בתקופה הנוכחית, יותר מתמיד, אנחנו מרגישים את הצורך וההכרח לחשוב ביעילות, פתיחות וגמישות, להגיב במהירות לשינויים, לשמור על מיקוד ובהירות בתוך עומס ואי ודאות ולתפקד באופן מיטבי גם בתנאים מורכבים ומאתגרים.
עקרונות העבודה עם מפות חשיבה מעודדים, מייצרים ומאפשרים גמישות מחשבתית, ראיה רחבה, הבנת עומק, ביטוי דרך החשיבה הייחודית לצד פריצת תבניות והרגלים, ושכלול מיומנויות וכישורים (עיבוד, שיקוף וניתוח מידע וסיטואציות, חקר ופתרון בעיות, חשיבה יצירתית, קבלת החלטות, תכנון, סיעור מוחות ועוד).


מפות חשיבה - שווה להכיר


הנה 3 הסיבות הראשונות

 

פשוט

העקרונות לבניית מפת חשיבה פשוטים ללימוד ועובדים בהרמוניה עם האופן בו פועל המוח

 

גאוני

שפת מפות החשיבה מבוססת על עקרונות הפעולה של פורצי דרך מחשבתיים לאורך ההיסטוריה, והם לגמרי נגישים גם לנו.

 

ורסטילי

כלי עבודה פונקציונלי ופרקטי, גמיש ורב תכליתי, ליישום למגוון רחב של צרכים, מטרות ותהליכים, בחיים המקצועיים והאישיים.

מטרת הסדנא


פיתוח חשיבה לא לינארית בעולמות מורכבים ודינאמיים

ממש כמו שהחשיבה היא אינסופית ובלתי פוסקת, אפשרויות היישום של מפות חשיבה בחיים המקצועיים והאישיים שלנו הן כמעט בלתי מוגבלות:
ללמוד, לפתח, לתכנן, לעבד, לנתח, לשקף, לקבל החלטות, לארגן, לפשט, להיערך, לסכם, לגבש, לתאם... ועוד.

בשורה התחתונה - מפות חשיבה מאפשרות, מעודדות ומובילות אותנו להתעניין, להסתקרן ולהנות יותר בתהליכי עבודה, למידה וחשיבה, וזה סוד הקסם שלהן.

מטרת הסדנא להנגיש למשתתפים את מפות החשיבה ככלי עבודה שימושי ורלוונטי למגוון תהליכים ואתגרים יומיומיים דרך חווית למידה ייחודית, חוויתית ומשמעותית.

בנוסף מפות חשיבה הן דרך נגישה ופרקטית לתרגל ולפתח כישורים אישיים ומיומנויות חשיבה הכרחיות לתפקוד מיטבי בעידן החדש ובפרט במציאות הנוכחית.

כל סדנא נבנית בהתאמה אישית לצרכים הייחודיים של קהל היעד וליישומים הרלוונטיים ביותר עבור המשתתפים.

לאיזה צרכים הסדנא מתאימה?


מענה לאתגר ספציפי

ניתן להקדיש את הסדנא לעבודה ממוקדת סביב צורך קונקרטי: הכנה לתוכניות עבודה, גיבוש תפיסת תפקיד, יצירת שיתופי פעולה, סיעור מוחות על אתגר רלוונטי, גיבוש שפה וערכים משותפים ועוד.

פיתוח מיומנות נבחרת

הסדנא יכולה להתמקד בפיתוח כישורים ומיומנויות ספציפיים (גמישות מחשבתית, שיתוף פעולה, קבלת החלטות, חשיבה יצירתית וחדשנית, פתרון בעיות ועוד) באמצעות למידה ותרגול חוויתי של מפות וכלי חשיבה

רכישת כלי עבודה מקצועי

רכישת כלי עבודה נגיש, יצירתי, ורסטילי וסופר-פרקטי למנהלים, אנשי מקצוע, אנשי הדרכה ולמידה, יזמים, אנשי חינוך, מובילי תחומים, תלמידים ועוד.

מבנה ומהלך הסדנא


מבנה ומהלך הסדנא דינאמי ומגוון – בין אם היא פרונטלית או דיגיטלית, הסדנא משלבת סשנים ללמידה ותרגול בפורמטים שונים, עבודה אישית, צוותית ומליאתית, דיגיטלית ו/או ידנית לפי צורך, Case Studies ודוגמאות מעוררי השראה להמחשת היישומים הרלוונטיים בהם נבחר להתמקד.

מטרת הגיוון לספק למשתתפים חוויה רב-מימדית, מהנה ומשתפת, לייצר הבנת עומק והתנסות באופי הורסטילי של מיפוי החשיבה הויזואלי ולאפשר לכל משתתף לבוא לידי ביטוי ולהנגיש את התוכן להעדפות וסגנונות מגוונים של המשתתפים.


מה מספרים על הסדנא?


צרו קשר


יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ לגבי הצורך המדוייק של הארגון או הצוות שלכם? מוזמנים להשאיר הודעה ואחזור בהקדם, או פשוט להתקשר.

  • einat@einatlahav.co.il
*
*

מה אומרים בעולם ?


מפות חשיבה משמשות בעולם חברות וארגונים עסקיים, גופים ציבוריים, יזמים, אנשי חינוך ואנשים פרטיים. הנה כמה פידבקים על האופן שבו עבודה עם מפות חשיבה מסייעת לארגונים לצמוח

"The use of Mind Mapping is an integral part of my Quality Improvement Project at Boeing.
 This has provided saving of over $10 million for my organisation"

Mike Stanley, Boeing Corporation, USA

"We achive far greater clarity in all our communication, develope more creative ideas faster and save volumes of time daily using Mind Maps. In essence, we get more done".

Cliff Shaffran CEO, Q3global

"There can be no clearer or more effective mental tool than Tony Buzan's Mind Maps".

Ray  Keene OBE, International Chess Grandmaster and Mind Sports Correspondent for The Times

טוני בוזאן - TEDxSquareMile

The Power of a Mind to Map

לקריאה והאזנה נוספת


הפרק "מפות חשיבה" בפודקאסט "פיצוחים" ללמידה ארגונית
להאזנה


מפות חשיבה בתהליכי למידה
לקריאה

איך להשתמש במפות חשיבה בתהליכי מיפוי עסקי וארגוני?
לקריאה


מאמנת הכושר האולטימטיבית לחיזוק שרירי הליבה של המאה ה-21
לקריאה

מהי מפת חשיבה ומתי כדאי להשתמש בה?
לקריאה

נשמע מתאים? בואו נדבר


יש לכם שאלה? רוצים להתיעץ האם זו הסדנא המתאימה עבורכם? אפשר להשאיר הודעה ואחזור בהקדם, או פשוט להתקשר. אשמח לשמוע את קולכם :)

  • einat@einatlahav.co.il
*
*