מהי גמישות סמנטית ואיך נוכל להפוך את השפה לכוח שמניע את החשיבה ואת העשיה? קבלו 4 טכניקות ממוקדות שמאפשרות להרחיב ולפרוץ את האופן שבו אנחנו משתמשים במילים כדי לתרגל ולפתח גמישות מחשבתית. ואיך גידי קשור? את זה תגלו בפנים :)

להמשך קריאה  

למה חשוב ללמוד פתרון בעיות גם כשאין בעיות? (ולמה אין דבר כזה שאין בעיות) איך ננהל תהליך פתרון בעיות צעד צעד ואיך נוכל להיעזר במפות חשיבה בכל אחד מהשלבים כדי להתקדם ולהשלים את התהליך באופן זריז ומדוייק?

להמשך קריאה  

מהן Meta-Question ואיך נשתמש בהן כדי לאתגר, לעורר, להניע ולהוביל את עצמנו ללמידה ולהפוך ל- Lifelong learners ? מה שאלתי את עצמי בעקבות ההחלטה של סיימון ביילס ?

להמשך קריאה  

איך העקרונות והיתרונות השונים של גמישות גופנית הם מטאפורה מושלמת לעוצמה ולחשיבות של גמישות מחשבתית? בשורה התחתונה: גמישות היא הכל והכל מתחיל בגמישות.

להמשך קריאה  

מהם המשמעויות והביטויים השונים של שפה ארגונית משותפת ולמה היא משמעותית כל כך, ובפרט במציאות הנוכחית? מהם השלבים והדגשים לגיבוש וניסוח שפה משותפת ואיך נוכל להיעזר במפות חשיבה בתהליך?

להמשך קריאה  

פוסט אביבי על החירות לחשוב מחדש מה כן ומה לא ולקבל החלטות בהתאם - ושתי מפות חשיבה להשראה יישומית ויומיומית: אחת לדיוק רצונות וכוונות לתקופה הקרובה והשניה למיפוי והבנת עומסים מסוגים שונים במטרה לאוורר :)

להמשך קריאה  

איך נוכל להיעזר במפות חשיבה בתהליכי למידה לאורך החיים ? מה ההגיון הפנימי של המבנה הויזואלי של המפה ולמה המוח נוטה להמשך אליו ולחבב אותו? סיפור מעורר השראה והדרכה פרקטית לבניית מפות למידה אפקטיביות במיוחד

להמשך קריאה  

מהם התנאים שמובילים לפריצות דרך מחשבתיות בסיעורי מוחות ולמידת עמיתים? איך נוכל לייצר באופן יזום ומכוון רגעי אהה! אישיים ומשותפים?

להמשך קריאה  

מהו "Aha! Moment" ומה הופך אותו לרגע ייחודי וטרנספורמטיבי? מהם ארבעת סוגי האהה! ומה ייחודי בכל אחד מהם? האם נוכל לייצר תנאי חממה לגידול רגעי אהה! ?

להמשך קריאה  

מהם ששת האתגרים המשותפים לכל מנהל בדרג ביניים ובכיר, בכל מקום בעולם ובכל ארגון? איך ליישם עבודה עם מפות חשיבה ככלי עזר עוצמתי למנהלים בהתמודדדות עם אותם אתגרים?

להמשך קריאה  

בפוסט הזה ריכזתי מספר נושאים ורעיונות לימי העשרה משמעותיים ורבי ערך למנהלים, מבוססי כישורים חיוניים או קונספטים מרתקים ופרקטיים לפיתוח מיומנויות וכישורי חשיבה.

להמשך קריאה  

גמישות מחשבתית וחיוניות מנטלית תמיד טוב שיש, בפוסט הזה נתמקד ב-3 סיבות למה כדאי לנו לאמץ את המיינדסט האג'ילי כדי להסתגל למצב החדש שנכפה עלינו (מציאות הקורונה על הגבלותיה והזדמנויותיה) ואולי אפילו לצאת ממנו מחוזקים וטובים משהיינו.

להמשך קריאה