בלוג


מהם ששת האתגרים המשותפים לכל מנהל בדרג ביניים ובכיר, בכל מקום בעולם ובכל ארגון? איך ליישם עבודה עם מפות חשיבה ככלי עזר עוצמתי למנהלים בהתמודדדות עם אותם אתגרים?

קרא עוד

בפוסט הזה ריכזתי מספר נושאים ורעיונות לימי העשרה משמעותיים ורבי ערך למנהלים, מבוססי כישורים חיוניים או קונספטים מרתקים ופרקטיים שנחשפתי אליהם לפיתוח מיומנויות וכישורי חשיבה.

קרא עוד

מהו מיינדסט אג'ילי ולמה כדאי לנו לאמץ אותו בתקופה הקרובה? מהם ארבעת העקרונות המובילים להלך רוח זריז ואיך נוכל ליישם אותם כדי להסתגל בזריזות למציאות החדשה באופן אישי, צוותי וארגוני?

קרא עוד

מהם השלבים המרכזיים בהתפתחות צוות הנהלה? מהם המאפיינים והצרכים שיש לתת להם מענה בכל שלב? איך לשלב מפות חשיבה בפיתוח צוות ניהולי לקידום מטרות, תהליכים, מיומנויות וביצועים?

קרא עוד

למה ואיך כדאי לשלב מפות חשיבה מאחורי ולפני הקלעים בתהליכי למידה, חינוך ותקשורת עם תלמידים? איך מפות חשיבה יכולות להשפיע באופן נרחב על החויה האישית של מורים, תלמידים ועל הקשר ביניהם?

קרא עוד

5 רעיונות לחשיבה, למידה ותקשורת בדרך אחרת עם הילדים או התלמידים שלנו

קרא עוד

המשך לפוסט "5 האלמנטים של חשיבה אפקטיבית" ובו נבין איך ליישם את האלמנטים בתהליכי למידה ארגונית דרך מפות חשיבה?

קרא עוד

מהם 5 האלמנטים שמניעים תהליכי חשיבה אפקטיביים ומהם חמשת המסרים הנהדרים של אדוארד בורגר על הדרך ללמידה מתמשכת לאורך החיים? קונספט כובש לבבות, השתדלתי להעביר את תמצית הקסם

קרא עוד

8 רעיונות, אחד לכל נר, למפות חשיבה ברוח החג ובהשראתו. אפשר ליישם לבד או כפעילות משותפת (מתאים לעבודה עם תלמידים, עם הילדים בחופש, או רעיון לפעילות קטנה להדלקת נרות במקום העבודה) מול החנוכיה או עם הקפה/ השוקו והסופגניה :)

קרא עוד

איך מפות חשיבה יכולות לשמש כלי עבודה מעולה לניתוח ומיקוד עסקי, סיכום שנה והיערכות לבניית תכניות עבודה? טיול קצר בזמן דרך מודל בוסטון, המודל הראשון והמכונן בתחום האסטרטגיה העסקית

קרא עוד

הדרכה מעשית לבניית מפת חשיבה צעד צעד, ושלושה סודות מקצועיים שיהפכו את מפות החשיבה שלך לאפקטיביות במיוחד

קרא עוד

מהו העידן החדש, למה הוא כבר לא כל כך חדש, מהן המיומנויות הקריטיות להצלחת אנשים וארגונים ואיך כלי עבודה בן 50 שנה רלוונטי היום יותר מתמיד

קרא עוד