למה חשוב להגדיר את הרגשות שלנו? 3 סיבות שכל אחת מהן קשורה לפן אחר שמאפשר התמודדות ואפילו התפתחות מתוך היכולת להבין, לשקף ולעבד מצבים רגשיים מגוונים שלנו ושל אחרים. למצוא מילים גם כשזה לא פשוט, כדי לצמוח ולהתחזק דרכן.

להמשך קריאה  

תוך חודשיים הגיעה ChatGPT, אחת משחקניות הבינה המלאכותית החדשות המובילות (אם לא ה-, ) ל100 מיליון משתמשים. פוסט מחשבות והרהורים בנוסח: "יחסינו לאן"? 5 סוגי קשרים, תפקידים ומערכות יחסים עם "החברה הגאונה" ולמה אני די בטוחה שלמרות המורכבות, יש פה פוטנציאל לחברות אמיצה.

להמשך קריאה  

הבשלה היא תהליך טבעי שלוקח זמן נתון, ואי אפשר לזרז אותו בלחץ, אבל יש דרכים שיכולות לעזור, בעיקר כשמבינים מה הפרי אוהב ומה עובר עליו:). קבלו 5 עקרונות שעוזרים לבננות להפוך לפצצות אנרגיה צהובות, בתנאים ביתיים, ומה נוכל לקחת מזה לחיים כאנשים, צוותים, עסקים וארגונים?

להמשך קריאה  

סיכום תובנות מערב Fuck up מקצועי ומלא ערך של קהילת ניהול ידע בארגונים, ואיך נוכל ליישם מפות חשיבה ככלי עוצמתי ואפקטיבי בשלבים השונים של תהליך הפקת לקחים וחילוץ למידה ממטרות שלא הושגו ופרוייקטים שכשלו

להמשך קריאה  

איזהו חכם? הרואה את הנולד - משפט ידוע. איך כל אחד יכול לפתח חכמה מעשית נרכשת, באמצעות למידה מתמשכת ומצטברת של מודלים מנטליים - Thinking Frames?

להמשך קריאה  

בהמשך ישיר לפוסט הקודם, הפוסט הזה פורס מגוון שימושים ל-CHUNKING לצרכים שונים, בחיים האישיים והמקצועיים: יצירת ערך ומשמעות, עיבוד מידע ולמידה משמעותית, חשיבה יצירתית, פרודוקטיביות ועוד. בקיצור- לא סתם הצליל כזה קריספי!

להמשך קריאה  

מה הקשר בין השיר החדש של אנה זק לחשיבה ולמידה אפקטיבית? הקשר הוא CHUNKING - אסטרטגיה שימושית לעיבוד מידע, פרודוקטיביות, חשיבה יצירתית ועוד - עם צליל קריספי כזה לא יכלתי לעמוד בפניו, ואני מקוה שגם אתם תמצאו אותו שימושי ! תהנו :)

להמשך קריאה  

בהמשך ישיר לחלק א', שעסק בלמידה מבוססת טעויות, הפוסט הזה עוסק חגיגת טעויות (על משקל חגיגת הצלחות) וכלים פרקטיים להטמעת המסר שטעויות הן הישגי למידה

להמשך קריאה  

כשלונות הן הזדמנות לצמיחה - זה לא רק משפט מעודד ומנחם, אלא זו עובדה ביולוגית. למה ואיך כדאי לנו לא רק ללמוד מטעויות, אלא גם לייצר אותן באופן מכוון עבור עצמנו או עבור הלומדים שלנו, ומהו השילוש הקדוש ליצירת למידה אפקטיבית מבוססת טעויות לפיתוח ידע, מיומנויות וכישורים?

להמשך קריאה  

מהי גמישות סמנטית ואיך נוכל להפוך את השפה לכוח שמניע את החשיבה ואת העשיה? קבלו 4 טכניקות ממוקדות שמאפשרות להרחיב ולפרוץ את האופן שבו אנחנו משתמשים במילים כדי לתרגל ולפתח גמישות מחשבתית. ואיך גידי קשור? את זה תגלו בפנים :)

להמשך קריאה  

למה חשוב ללמוד פתרון בעיות גם כשאין בעיות? (ולמה אין דבר כזה שאין בעיות) איך ננהל תהליך פתרון בעיות צעד צעד ואיך נוכל להיעזר במפות חשיבה בכל אחד מהשלבים כדי להתקדם ולהשלים את התהליך באופן זריז ומדוייק?

להמשך קריאה  

מהן Meta-Question ואיך נשתמש בהן כדי לאתגר, לעורר, להניע ולהוביל את עצמנו ללמידה ולהפוך ל- Lifelong learners ? מה שאלתי את עצמי בעקבות ההחלטה של סיימון ביילס ?

להמשך קריאה