בהמשך ישיר לפוסט הקודם, הפוסט הזה פורס מגוון שימושים ל-CHUNKING לצרכים שונים, בחיים האישיים והמקצועיים: יצירת ערך ומשמעות, עיבוד מידע ולמידה משמעותית, חשיבה יצירתית, פרודוקטיביות ועוד. בקיצור- לא סתם הצליל כזה קריספי!

להמשך קריאה  

מה הקשר בין השיר החדש של אנה זק לחשיבה ולמידה אפקטיבית? הקשר הוא CHUNKING - אסטרטגיה שימושית לעיבוד מידע, פרודוקטיביות, חשיבה יצירתית ועוד - עם צליל קריספי כזה לא יכלתי לעמוד בפניו, ואני מקוה שגם אתם תמצאו אותו שימושי ! תהנו :)

להמשך קריאה  

בהמשך ישיר לחלק א', שעסק בלמידה מבוססת טעויות, הפוסט הזה עוסק חגיגת טעויות (על משקל חגיגת הצלחות) וכלים פרקטיים להטמעת המסר שטעויות הן הישגי למידה

להמשך קריאה  

כשלונות הן הזדמנות לצמיחה - זה לא רק משפט מעודד ומנחם, אלא זו עובדה ביולוגית. למה ואיך כדאי לנו לא רק ללמוד מטעויות, אלא גם לייצר אותן באופן מכוון עבור עצמנו או עבור הלומדים שלנו, ומהו השילוש הקדוש ליצירת למידה אפקטיבית מבוססת טעויות לפיתוח ידע, מיומנויות וכישורים?

להמשך קריאה  

מהי גמישות סמנטית ואיך נוכל להפוך את השפה לכוח שמניע את החשיבה ואת העשיה? קבלו 4 טכניקות ממוקדות שמאפשרות להרחיב ולפרוץ את האופן שבו אנחנו משתמשים במילים כדי לתרגל ולפתח גמישות מחשבתית. ואיך גידי קשור? את זה תגלו בפנים :)

להמשך קריאה  

למה חשוב ללמוד פתרון בעיות גם כשאין בעיות? (ולמה אין דבר כזה שאין בעיות) איך ננהל תהליך פתרון בעיות צעד צעד ואיך נוכל להיעזר במפות חשיבה בכל אחד מהשלבים כדי להתקדם ולהשלים את התהליך באופן זריז ומדוייק?

להמשך קריאה  

מהן Meta-Question ואיך נשתמש בהן כדי לאתגר, לעורר, להניע ולהוביל את עצמנו ללמידה ולהפוך ל- Lifelong learners ? מה שאלתי את עצמי בעקבות ההחלטה של סיימון ביילס ?

להמשך קריאה  

איך העקרונות והיתרונות השונים של גמישות גופנית הם מטאפורה מושלמת לעוצמה ולחשיבות של גמישות מחשבתית? בשורה התחתונה: גמישות היא הכל והכל מתחיל בגמישות.

להמשך קריאה  

מהם המשמעויות והביטויים השונים של שפה ארגונית משותפת ולמה היא משמעותית כל כך, ובפרט במציאות הנוכחית? מהם השלבים והדגשים לגיבוש וניסוח שפה משותפת ואיך נוכל להיעזר במפות חשיבה בתהליך?

להמשך קריאה  

פוסט אביבי על החירות לחשוב מחדש ולקבל החלטות בהתאם - ושתי מפות חשיבה להשראה יישומית ויומיומית: אחת להגדרה ודיוק רצונות וכוונות, והשניה למיפוי, איתור ואיזון עומסי יתר

להמשך קריאה  

איך נוכל להיעזר במפות חשיבה בתהליכי למידה לאורך החיים ? מה ההגיון הפנימי של המבנה הויזואלי של המפה ולמה המוח נוטה להמשך אליו ולחבב אותו? סיפור מעורר השראה והדרכה פרקטית לבניית מפות למידה אפקטיביות במיוחד

להמשך קריאה  

מהם התנאים שמובילים לפריצות דרך מחשבתיות בסיעורי מוחות ולמידת עמיתים? איך נוכל לייצר באופן יזום ומכוון רגעי אהה! אישיים ומשותפים?

להמשך קריאה