סדנת פתרון בעיות


סדנת פתרון בעיות

"Life is problems. Living is solving problems" 

Raymond E. Feist, Silverthorn


"בעיות" עומדות במרכז מה שרבים מאתנו עוסקים בו מדי יום.

ניתן להתייחס לרוב המצבים היומיומיים שדורשים חשיבה וקבלת החלטות כתהליכי פתרון בעיות: קבלת החלטה ובחירת דרך התמודדות במסגרת אילוצים, עיצוב או פיתוח מענה מסויים לצורך ספציפי, מהלך שמצריך סינכרון בין גורמים או שיקולים, אי נעימות כלשהי שמצריכה תשומת לב ותגובה לאחר מחשבה ועוד.
לצד האתגרים והבעיות היומיומיים, עולים לעיתים קונפליקטים או אתגרים סבוכים ומשמעותיים יותר שמעורבים בהם צדדים רבים, קושי, הפסד ממשי או מוסחות עד שהם מגיעים לפתרונם.

מהות תהליכי פיתרון בעיות היא להשיג משהו, שלא ניתן להשיג בצורה מובנת מאליה (או שאינה ברורה ונראית לעין במבט ראשון).
תמצית התהליך היא סלילת הדרך לעיצוב הפתרון המתאים שיביא להשגת שיפור או לתוצאות המבוקשות.


סדנת פתרון בעיות לצוות מנהלים

מציאת התשובות לשאלות קשות שלעתים מהוות מקור למצוקה ומבוכה רבה עבור הארגון מוטלת לרוב על מנהיגי הארגון.
מנהלים מתמודדים ומצופים להתמודד עם מגוון בעיות, בכל הגדלים והאריזות, החל ממטרדים יומיים למשברים ארגוניים.
מנהלים שיש להם את היכולת לחשוב באופן שיטתי דרך העובדות, לאבחן את המצב, למצוא פיתרון מדויק ולהביאו לידי ביצוע יעזרו לארגון אליו הם שייכים, ולעצמם כחלק ממנו, לשגשג, ובבפרט בסיטואציות לא פשוטות.

למידת מתודולוגיות וכלי עבודה שיטתיים לפתרון בעיות היא חיונית, בין אם יש בעיה ספציפית ונוכחת, או צפי לבעיות שעלולות להתפתח כחלק ממהלך מסויים, ובין אם המטרה היא ללמוד ולתרגל פתרון בעיות כמיומנות נרכשת, כחלק מפיתוח כישורי ניהול ועבודת צוות.

רכישת הידע והמיומנות לחקור, לנהל ולפתור בעיות באופן מושכל ומובנה, מייצרת ומעצימה אצל מנהלים בטחון ומסוגלות להגדיל את הערך וההשפעה שלהם בצוות ובארגון, וכתוצאה מכך גדלים גם תחושות החוסן האישי והמוטיבציה להתמודד עם אתגרים חדשים ונוספים.

מעבר לפיתוח מסוגלות ויכולות אישיות, יש ערך רב להנחות צוותים איך נכון להתמודד עם בעיות ולנהל תהליך יעיל לפתרונן, כחלק מפיתוח עבודת צוות והובלה משותפת של תהליכי עבודה.
למידה ובחינה משותפת, יזומה ומכוונת של בעיות מסוגים שונים, בין אם קיימות או כאלה שעשויות לצוץ, מעמיקה את ההכרות, ההבנה והראיה המערכתית, מעודדת סיעור מוחות ושיתופי פעולה בין אנשים וממשקים, ממחישה את הצורך בשיתוף ידע ותובנות ומבטאת שאיפה לשיפור מתמיד.
בנוסף, למידה משותפת של ניהול בעיות כפרוייקט או אירוע לכל דבר, מאפשרת ביטוי וטיפול בחששות, תסכול, תחושות של חוסר אונים, בלבול או אי הבנות לפני שהם הופכים בלתי נשלטים.

הבחירה לפנות ולהקדיש זמן, משאבים ותשומת לב ללמידת מתודולוגיה לפתרון בעיות היא סוג של "מקדם בטחון" - גם בהקשר הארגוני (מוכנות, ניהול סיכונים והיערכות לתרחישים) וגם בהקשר המנטלי והרגשי (בטחון עצמי להתמודד עם סיטואציות משתנות ומורכבות).


הערך ותועלות מיפוי החשיבה הויזואלי בתהליכי פתרון בעיות  

מפות חשיבה הן כלי עבודה רב תכליתי לארגון, מיקוד, פיתוח, שיקוף ושיתוף ויזואלי של תהליכי חשיבה, בתהליך מתודולוגי שמשלב חופש מחשבתי עם מיקוד במטרה.

למידה ותרגול בניה וניתוח מפות חשיבה ככלי עבודה לניתוח ופתרון בעיות היא בעלת ערך כפול:
בטווח המיידי, יצירת שיח וסיעור מוחות על סוגיה רלוונטית בדרך מאפשרת, מחברת וחוויתית. 
דרך בנית מפת חשיבה משותפת, או מספר מפות לפי צורך ניתן להעלות ולעסוק בסוגיות רלוונטיות לצוות ולארגון.
מפות החשיבה מאפשרות לנתח ולשקף סוגיות שלעיתים הן כואבות ולא נוחות בשיח עניני ויצירתי שמעודד ביטוי אישי והכלת מגוון נקודות מבט.
תהליך העבודה על המפות מקצר את הדרך לתובנות משמעותיות כבר במהלך הסדנא.
מעבר לכך, הערך המוסף הוא פיתוח מיומנות חשיבה מרכזית ומשמעותית ברמה היומיומית.
מטרת הסדנא לסייע בהפיכת הידע והכלים למיומנות נגישה ליישום עתידי בטווח רחב של מצבים - הן באתגרים ארגוניים ומקצועיים שונים ומשתנים, והן בהתמודדות עם מגוון בעיות אישיות שמנהלים ועובדים חווים ומשפיעות בעקיפין על הארגון בהיבטים של עשיה, אוירה, תוצאות והישגים.

מפות חשיבה מספקות מענה רחב ויישומי למגוון רחב של מטרות וצרכים:

  • ארגון חשיבה במצבי עומס, השגת מיקוד, ריכוז ובהירות
  • יכולת לראות ולהבין את התמונה השלמה, תוך דיוק ותשומת לב לפרטים.
  • פיתוח גמישות מחשבתית ויכולת לזהות ולאמץ נקודות מבט שונות ומרעננות.
  • קידום תהליכי חשיבה מעמיקים וקיצור דרך לתובנות משמעותיות ביחס לכל מטרה או אתגר.
  • מתודולוגיה ליצירת רעיונות חדשים ופריצת תבניות חשיבה 
  • ניתוח עובדות תוך זיקוק משמעויות מרכזיות
  • הנעה, פיתוח וניהול סיעור מוחות פורה שבסופו תמונה ויזואלית מסכמת ליישור קו ובקרה
  • אמצעי לתרגול, פיתוח ושכלול יכולות, כישורים ומיומנויות חשיבה: ניתוח, תפיסה, יצירתיות, קבלת החלטות ועוד.   
      


סדנת פתרון בעיות בהתאמה אישית לצרכי הארגון והמשתתפים

הבעיות העומדות בפנינו בתהליכי עבודה או במעגלי עשיה שונים יכולות להיות גדולות או קטנות, פשוטות או מורכבות, קלות עד קשות ומסובכות.
בין אם אנחנו עוסקים בתפקידנו בפתרון של בעיות שונות עבור לקוחות, תומכים במי שעוסק בפתרון בעיות, או עוסקים באיתור וגילוי בעיות שמצריכות התמודדות ופיתרון - נדרשים שלבים וכללי יסוד דומים שמאפשרים התרה וקבלת החלטות.

מטרת הסדנא  להבין ולתרגל שלבים והיבטים שונים בניהול תהליך פתרון בעיות מושכל,  תוך עיסוק מעשי וקונקרטי בבעיות או אתגרים רלוונטיים.


שלבים ודגשים לבחירה

בהתאם להיקף הסדנא והצרכים הרלוונטיים, ניתן לבחור היבטים ודגשים נבחרים, בהם נתמקד בלמידה חוויתית ויישומית בשילוב עבודה עם מפות חשיבה.

* בניית מיינדסט אקטיבי ונכונות לצאת לפעולה
* הבנת הקונטקט והגדרת הבעיה
* בחינת כדאיות ההשקעה בפתרון הבעיה - קבלת החלטה מתוך ראיית התמונה השלמה.
* חשיבה ויצירת מגוון פתרונות
ניתוח הרעיונות 
* קבלת החלטות,תעדוף ובחירת הרעיוןנות ודרכי הפכעולה המתאימים.
* תכנית פעולה ליישום 
* "לכידת הלמידה" - עיבוד התהליך, למידה מטעויות והצלחות.


     

בסדנת מפות חשיבה לחקר ופתרון בעיות נלמד איך ליישם את כלי מפת החשיבה באופן אפקטיבי עבור הצרכים והשלבים השונים בתהליך.
בשלב הראשון, בניית מפות חשיבה מאפשרות הבנת המשמעויות השונות של הבעיה והצבתה בקונטקסט, כך שמבעיה כללית אמורפית היא תקבל צורה קונקרטית שמורכבת מתת-בעיות שונות שלכל אחד מהן יש להתייחס באופן שונה ומותאם.
עקרונות העבודה מכניסות את המשתתפים למיינדסט גמיש, זריז ואקטיבי, מעודדות גמישות מחשבתית, חשיבה יצירתית, מעורבות, מיקוד ויכולת לראיית התמונה השלמה על פרטיה ומשמעויותיה המגוונות.
בהמשך ניתן להשתמש במפות חשיבה ככלי לסיעור מוחות ויצירת פתרונות, בחינה של האפשרויות השונות ועד לתכנון אופני היישום והוצאה לפועל של הפתרונות הנבחרים, תוך ניהול ובקרה.

טוני בוזאן, מפתח מפות החשיבה כינה את הכלי שפיתח "האולר השוויצרי של המוח" - הוא התייחס בכך לאיכותה של מפת החשיבה ככי עבודה פשוט ומינימליסטי לכאורה ועם זאת ורסטילי, עוצמתי ורב שימושי.
סדנת פתרון בעיות מאפשרת למידה ותרגול מתודולוגיות שימושיות לחיי היום יום באופן חוויתי ונגיש כך שמיד לאחר הסדנא המשתתפים יוכלו ליישם את הידע והכלים בכל אתגר, בעיה או פרוייקט.


לפרטים נוספים על סדנת פתרון בעיות לפיתוח מנהלים ובניית סדנא מותאמת אישית, מוזמנים ליצור קשר.