בפוסט הזה ריכזתי מספר נושאים ורעיונות לימי העשרה משמעותיים ורבי ערך למנהלים, מבוססי כישורים חיוניים או קונספטים מרתקים ופרקטיים לפיתוח מיומנויות וכישורי חשיבה.

להמשך קריאה  

גמישות מחשבתית וחיוניות מנטלית תמיד טוב שיש, בפוסט הזה נתמקד ב-3 סיבות למה כדאי לנו לאמץ את המיינדסט האג'ילי כדי להסתגל למצב החדש שנכפה עלינו (מציאות הקורונה על הגבלותיה והזדמנויותיה) ואולי אפילו לצאת ממנו מחוזקים וטובים משהיינו.

להמשך קריאה  

מהו מיינדסט אג'ילי ולמה כדאי לנו לאמץ אותו בתקופה הקרובה? מהם ארבעת העקרונות המובילים להלך רוח זריז ואיך נוכל ליישם אותם כדי להסתגל בזריזות למציאות החדשה באופן אישי, צוותי וארגוני?

להמשך קריאה  

מהם השלבים המרכזיים בהתפתחות צוות הנהלה? מהם המאפיינים והצרכים שיש לתת להם מענה בכל שלב? איך לשלב מפות חשיבה בפיתוח צוות ניהולי לקידום מטרות, תהליכים, מיומנויות וביצועים?

להמשך קריאה  

למה ואיך כדאי לשלב מפות חשיבה מאחורי ולפני הקלעים בתהליכי למידה, חינוך ותקשורת עם תלמידים? איך מפות חשיבה יכולות להשפיע באופן נרחב על החויה האישית של מורים, תלמידים ועל הקשר ביניהם?

להמשך קריאה  

5 רעיונות לחשיבה, למידה ותקשורת בדרך אחרת עם הילדים או התלמידים שלנו

להמשך קריאה  

המשך לפוסט "5 האלמנטים של חשיבה אפקטיבית" ובו נבין איך ליישם את האלמנטים בתהליכי למידה ארגונית דרך מפות חשיבה?

להמשך קריאה  

מהם 5 האלמנטים שמניעים תהליכי חשיבה אפקטיביים ומהם חמשת המסרים הנהדרים של אדוארד בורגר על הדרך ללמידה מתמשכת לאורך החיים? קונספט כובש לבבות, השתדלתי להעביר את תמצית הקסם

להמשך קריאה  

8 רעיונות, אחד לכל נר, למפות חשיבה ברוח החג ובהשראתו. אפשר ליישם לבד או כפעילות משותפת (מתאים לעבודה עם תלמידים, עם הילדים בחופש, או רעיון לפעילות קטנה להדלקת נרות במקום העבודה) מול החנוכיה או עם הקפה/ השוקו והסופגניה :)

להמשך קריאה  

איך מפות חשיבה יכולות לשמש כלי עבודה מעולה לניתוח ומיקוד עסקי, סיכום שנה והיערכות לבניית תכניות עבודה? טיול קצר בזמן דרך מודל בוסטון, המודל הראשון והמכונן בתחום האסטרטגיה העסקית

להמשך קריאה  

איך מפות חשיבה יכולות לשמש כלי עבודה מעולה לניתוח ומיקוד עסקי, מה הערך של שימוש במפת חשיבה בתהליכי מיפוי, חשיבה, סיעור מוחות ובניית תכניות עבודה?

להמשך קריאה  

הדרכה מעשית לבניית מפת חשיבה צעד צעד, ושלושה סודות מקצועיים שיהפכו את מפות החשיבה שלך לאפקטיביות במיוחד

להמשך קריאה