סדנאות מנהלים


סדנאות מנהלים


פגישה 1*1 לניתוח, מיקוד, התכווננות או פיתוח מטרה נבחרת דרך מיפוי חשיבה מקצועי

כמו תמונת רנטגן שמספקת תיעוד של מבנה ועצמות ברגע נתון, מפת חשיבה היא פורמט ויזואלי מדוייק שמספק לנו מבט על שלד תהליכי החשיבה שלנו וה"עצמות" שמרכיבות ומייצבות אותו, חיבור חד פעמי של מילים, רעיונות, אסוציאציות, משמעויות ופרשנויות ייחודיות - שמובילים לתובנות ומסקנות.

הפגישה האישית היא מפגש ממוקד, מלמד, מרתק ודינאמי שבמהלכו אנחנו בונים יחד בתהליך משותף ומונחה מפת חשיבה או מספר מפות במקביל ומתוך השיחה. התיעוד הויזואלי ובנית מפת חשיבה אישית הם חויה ייחודית, ראשונית ואחרת של חשיבה "בקול" תוך הכוונה, ירידה לפרטים, ניתוח משמעויות ודיוק המאפשרים להגיע בזמן קצר יחסית לתובנות, מסקנות ותוצר מסכם ושימושי להמשך.

מפת החשיבה מניעה, מובילה, ממסגרת ומתעדת את הדברים שעולים, מכוונת לניתוח היבטים ונגזרות, בחירת מילים, סמלים ומשפטי מפתח, מאפשרת לזהות הקשרים ולהגיע לתובנות משמעותיות ביחס לנושא הנבחר. 

לפגישה האישית יש ערך כפול: גם רכישת כלי עבודה מקצועי ושימושי למגוון צרכים ומטרות יומיומיים,  וגם מיקוד, ארגון ופיתוח תהליך חשיבה על מטרה, שאלה, פרוייקט או החלטה שעומדים על הפרק. 

בסוף הפגישה תשאר לרשותך מפת חשיבה מפורטת שתשמש בסיס להמשך עבודה, יישום ובקרה. 

"The Mind Map harnesses the full range of cortical skills - word, image, number, logic, rhythm, color and spatial awaerness - in a single, uniquely , powerful technique. In doing so, it gives you the freedom to roam the infinite expanse of your brain" . 

Tony Buzan

לאילו מטרות וצרכים מתאימה פגישה אישית?

- פיתוח רעיון, מיזם, פרוייקט או מטרה בחיים האישיים, העסקיים או המקצועיים לכדי צעדים קונקרטיים, משמעויות, תכנים, פעולות ותכנית ברורה

- יצירת בהירות לגבי מורכבות או עומס מכל סוג-  שאלה, קונפליקט, שינוי, אתגר מקצועי, מנטלי, פיזי או   בינאישי ועוד.

- צורך בהבנת עומק וקבלת תמונה שלמה ומדוייקת - התבוננות מקיפה וכוללת (מבט-על וירידה לפרטים) על סיטואציה, פוזיציה או מטרה

- קבלת החלטה - פריסת שיקולים, משמעויות, לבטים, נתונים קיימים וחסרים באופן שיאפשר להגיע לבחירה והכרעה (מיקוד או שינוי מקצועי, משפחתי, מנטלי ועוד).

- יצירת מוכוונות, מיקוד והיערכות - למטרה, רצון, צורך או שינוי, מתוך עצירה ותשומת לב מלאה 

- רצון להגמיש את החשיבה ולהתבונן מחדש על מצב בעדשה נקיה - תוך הצבת מספר נקודות מבט ותרגול חשיבה לא ליניארית

                                                                                 


 * * *

"שמי שרון גולן הרשקוביץ, בשנתיים האחרונות פיתחתי את מערך ההתנדבות ברשות הטבע והגנים. הרבה תהליכי חשיבה התקיימו בתקופה זו, תכנים רבים נכתבו, הרבה שיחות עם אנשים בשטח כדי להבין צרכים. כשפגשתי את עינת, היא הציגה בפני את עולם "מפות החשיבה". מצד אחד, עולם חדש, וגם מאוד יפה מבחינה אסטתית. מצד שני, יש בזה משהו כל כך אינטואטיבי וטבעי, שגם 'עושה סדר' וגם 'פותח' כיווני מחשבה חדשים ומאפשר דינמיות. בהנחיה המקצועית והנעימה של עינת כתבתי מפת חשיבה ראשונה, שמשמשת כיום בארגון שלנו לא מעט מנהלים. אגב, זו רק הראשונה - בטוחה שיהיו עוד."

* * *

"כיו"ר "העמותה הישראלית לדיור מושלם"- יוזמה המשלבת נדל"ן, שיתופי פעולה מהמגזר השלישי, משרדי ממשלה, תורמים ועוד, הרגשתי צורך לעשות סדר ולמקד את הפעולות שעליי לעשות.
שותפתי לעמותה המליצה לפנות לעינת להב- המומחית למפות חשיבה. לאחר שעתיים של מפגש, יצאתי עם בהירות, דיוק, הן ברמת האסטרטגיה והן ברמת הטקטיקה.
קבלנו כלי מדהים אותו ניתן ליישם לכל חלק משגרת יומנו. אני רוצה לומר לך עינת, בשמי ובשם כל הוועד המייסד של העמותה- תודה שהיית כ"כ אמפתית, רגישה, מקצועית ופרקטית.
ממליץ בחום, לכל איש מקצוע שרוצה למנף את עצמו ואת ארגונו ללכת ולקבל את המתנה בדמות מפות החשיבה". (דוד מנצור, יו"ר העמותה הישראלית לדיור מושלם).